niedziela, 26 lipca 2015

Paw

Często tak mam, że przeglądając np. Pinteresta znajduję prace, które mnie zachwycają i wtedy zapisuję sobie zdjęcie aby w przyszłości sobie pooglądać i znów się pozachwycać albo zmierzyć się z wyzwaniem i spróbować wykonać coś podobnego.
Tak było też z pawiem. Paw od zawsze jest dla mnie ptakiem dostojnym, tajemniczym, egzotycznym i przepięknym, dlatego gdy kiedyś zobaczyłam w przestworzach internetu cudowny filcowy obrazek przedstawiający tego ptaka, dodałam go do swojej galerii ulubionych obrazków i postanowiłam, że kiedyś w wolnej chwili spróbuję podobnego wykonać. No i powstał. Pracy przy nim było niemało, ale efekt końcowy jest wart poświęconych godzin. Ponieważ paw w większości powstawał podczas mojego wyjazdu wakacyjnego, ramka obrazka została utworzona z materiałów, które akurat miałam ze sobą, dlatego wymaga jeszcze dopracowania.  A że w mojej pracy dominują odcienie zieleni, oraz sam bohater jest egzotyczny, pracę chciałam zgłosić na wyzwanie Gościnnej Projektantki Szuflady - Paratiisi. Oczywiście las tropikalny to nie sama zieleń, podobnie jak pawie pióra, dlatego w mojej pracy są również akcenty czerwone, żółte, złote oraz sporo koloru niebieskiego. Całość lśni i błyszczy jak pióra pawia w słońcu lub roślinność lasu tropikalnego po deszczu. Zdjęcie poniżej przedstawia kilka piór pawia w trakcie jego tworzenia.

A poniżej interpretacja pawia w wykonaniu mojego niespełna dwuletniego syna :) Dorwał się na dwie minuty do mojej muliny a oto efekt końcowy jego pracy. Dzieci są baaardzo pomocne...


6 komentarzy:

 1. piękny paw :) taki z rajskiego ogrodu ;) bardzo dziękuję za udział w wyzwaniu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Paw jest piękny. Naszyć tyle drobnych koralików no to trzeba cierpliwości, podziwiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Twój obrazek jest fantastyczny i z pewnością baaardzo pracochłonny. W wykonaniu widać rękę mistrzyni. Powodzenia w wyzwaniu.

  OdpowiedzUsuń
 4. WOW! Wspaniały pomysł i wykonanie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam połączenie filcu i koralików i każda taka praca mnie zachwyca!
  Nie wiem czy by mi starczyło cierpliwości na stworzenie takiego cudu! :)
  SUPER praca!

  OdpowiedzUsuń