czwartek, 13 sierpnia 2015

Woreczki sensoryczne

Woreczki sensoryczne każdy z nas zna z przedszkola, ze szkoły. Jakiś czas temu uszyłam takie woreczki dla moich maluchów. Dziecinnie proste w wykonaniu, a potrafią sprawić tyle radości. Każdy z 12 woreczków jest z innego materiału i każdy z innym wypełnieniem w środku. Woreczki mają wymiary 10x15 cm. Jako wypełnienie użyłam: ryż, kaszę jaglaną, kaszę gryczaną, fasolę Jaś, groszek w połówkach, kukurydzę, drewniane koraliki, kuleczki styropianowe, korki z wina, plastikowe zakrętki z butelek, malutkie kasztany i kulkę silikonową. 
Bawić się nimi można na różne sposoby. Można położyć na głowie lub ramieniu i spacerować tak aby woreczek jak najdłużej pozostał na swoim miejscu. Można ćwiczyć stópki próbując podnieść woreczek paluszkami (chociaż dla moich synków to jeszcze dosyć trudne ćwiczenie). Można rzucać do pudła lub innego pojemnika. Można rozłożyć na podłodze i stąpać po nich jak po kamyczkach. Albo próbować zgadnąć co jest w środku woreczka poprzez dotyk.
Gdy się poszpera w necie, to można znaleźć jeszcze inne sposoby na ich wykorzystanie. 
 
Woreczki zgłaszam do zabawy "Własnoręcznie dla dziecka" zaproponowanej przez Mama Mi szyje!


 

3 komentarze:

  1. Bardzo fajne woreczki. No i dość pokaźna ich liczba ;)))

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie muszę uszyć mojej Jagódce takie woreczki, noszę się z tym już od jakiegoś czasu:)) Twoje są bardzo fajne. Pamiętam jak lubiłam się takimi bawić w przedszkolu:))

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetna sprawa z tymi woreczkami. A pomysły na wypełnienie miałaś genialne :)

    OdpowiedzUsuń